• Telefon
    0 312 261 77 73
  • Telefon
    0 534 314 64 55
  • Telefon
    0 533 420 64 55
    Kombi Arıza Bakım,Kazan Arıza Bakım,Petek Yıkama(2 Yıl Garantili Kimyasal ve Korumalı Yıkama),Şofben Arıza Bakım,Doğalgaz-Su Tesisatı,Proje ve Mühendislik Hizmetleri,Mekanik Tesisat Hizmeti,Sirkülasyon-Pompa Tamir-Bakım,Kolon Gaz Tesisatı Yapım ve Onarım,Daire İçi Gaz Tesisatı Hizmeti,Sanayi Gaz Tesisatı Yapım ve Onarım,Baymak,Demirdöküm,Bosch,Buderus,Vaillant,Viessmann,Alarko,Arçelik,Ferroli,ECA,,Doğsan,Airfel

Traditional Kitchen Designs

Kombi markası için  nüşterilerimizin veya kendi önerilerimiz doğrultusunda seçimler yapmaktayız. Fakat kalorifer ısıtma sistemi için bakır boru tesisat öncelikli tavsiyemiz oluyor. Bakır boru kalorifer tesisatı plastik boru tesisata göre bir miktar daha pahalı olmasına rağmen yüzde 20 daha verimlidir. Bakır boru tesisat sayesinde daha fazla ısınırken daha az fatura ödersiniz. Üstelik bakır boru ince yapısı ve hoş bakır rengiyle ortama dekoratif katkıda bulunur. Bakır boru tesisat, işçiliği plastik boruya göre biraz daha fazla olduğundan ve özel kaynak cihazı gerektirdiğinden, tesisatçılar tarafından çoğunlukla önerilmez! Ama işin aslı anlattığımız gibi tam tersidir.

Daha iyi ısınarak daha az ödemek için birkaç önerimiz daha var. Eğer kombiden çıkan kalorifer tesisatı mekanın şeklinden dolayı 2 ayrı kol halinde çıkmak zorunda kalıyorsa, bu kolların uzunluğunun birbirlerine mümkün olduğu kadar eşit olmalarına dikkat edilmelidir. Bir başka deyişle çift kollu kalorifer sitemlerinde kombi mümkün olduğu kadar orta noktada olmalıdır. Tek kollu kombi kalorifer ısıtma sistemlerinde böyle bir tesisat sorunu yoktur. Bir diğer önerimiz ise eğer imkan varsa yerden ısıtma sistemlerini tercih etmenizdir.